Zamknij

sobota, 09.11, godz. 17:00

Od 9.11.2019 do 9.11.2019

Marina Zarzeczewo

Bilety: wstęp wolny ze świeczką

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po Zaduszkach w Marinie Zarzeczewo, siedzibie YACHT CLUB ANWIL, odbędzie się coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone pamięci zmarłym włocławskim muzykom z nurtów: jazz, big-beat, rock i pop.

Gospodarzem Wspominek będzie Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK, mające w swoim dorobku organizację wielu plenerowych i kameralnych imprez muzycznych głównie w gościnnej - dzięki anwilowym żeglarzom - Marinie Zarzeczewo.

Podczas spotkania, oprócz tytułowych wspomnień, odbędzie się wzbogacana co rok projekcja archiwalnych fotografii włocławskich muzyków i zespołów - od lat 60-tych do początku XXI-go wieku.

Dedykowane zmarłym muzykom spotkanie będzie mieć oczywiście muzyczną oprawę, a właściwie będzie to hołd muzyczny złożony Pamięci Koleżankom i Kolegom przez wspaniałe grono włocławskich muzyków z zespołów: ARSENAŁ, MUSIC FINE, WWK. TERAZ MY, CRISTAL BAND i … RUBINY/BW 69. Ta ostatnia formacja to nic innego jak połączone siły dwóch zespołów - członkowie istniejących Rubinów: Krzysztof Czarniecki, Jerzy Górski i Grzegorz Tomaszewski oraz członkowie nieistniejącego już BW 69: Adam Pawlikowski i Andrzej Ziębiński. Skąd ta fuzja? No właśnie, w tym roku mija 55 lat od powstania RUBINÓW i 50 lat od powstania BW 69. Główną klamrą spinającą tę fuzję jest pamięć o członku założycielu obu formacji Krzysztofie Puzio.

Jak co roku, przy takiej ilości muzyków na jednej sali, spotkanie zwieńczy tradycyjne wspólne muzykowanie. I jak przystało na wspomnieniową nutę w tym towarzystwie, dominować będzie muzyka z szalonych lat 60-tych i 70-tych.


niedziela, 12 lipca 2020

poniedziałek, 14 września 2020

sobota, 19 września 2020

sobota, 10 października 2020

sobota, 17 października 2020