Zamknij

piątek, 15.11, godz. 17:00

Muzeum Diecezjalne we Włocławku, plac Kopernika 3

Bilety: wstęp wolny

Muzeum Diecezjalne w imieniu „Fundacji 12 Gwiazd” zaprasza na projekcję filmu oraz spotkanie organizowane w ramach kampanii społecznej "ZŁĄCZYĆ SIĘ Z NARODEM".

Film opowiada o potomkach polskich zesłańców wywiezionych do Kazachstanu, o dramatycznych losach wielu mieszkających tam polskich rodzin. Jest to jedyny jak dotąd materiał na ten temat zrealizowany w wersji kinowej. Po projekcji odbędzie się dyskusja na temat repatriacji. 

Polacy zesłani przez stalinowskie NKWD na dalekie kazachskie stepy byli zmuszani do najcięższej niewolniczej pracy w sowieckich kołchozach i łagrach. Zabrano im wszystko: narodowość, rodzinę, wiarę i godność! Zrabowano cały dobytek wysyłając w bydlęcych wagonach tysiące kilometrów od domów tam "gdzie niebo łączy się ziemią". Potomkowie polskich zesłańców mieszkają i pracują na tej nieludzkiej ziemi do dziś. Od wielu pokoleń czekają na powrót do Ojczyzny swych przodków!

Dokument wyemitowany będzie na profesjonalnym sprzęcie kinowym w nadziei, że przybliży dzisiejsze losy potomków polskich zesłańców, pokazując, że to tacy sami Polacy jak my!

Więcej o kampanii i filmie:
http://12gwiazd.org/
https://repatrianci.pl/
(Informacje, zdjęcia, zwiastun filmu, kontakty)

 


sobota29 lutego

niedziela1 marca

poniedziałek2 marca

wtorek3 marca

środa4 marca

czwartek5 marca

piątek6 marca

sobota7 marca

niedziela8 marca

poniedziałek9 marca

wtorek10 marca

czwartek12 marca

piątek13 marca

sobota14 marca

niedziela15 marca

piątek20 marca

sobota21 marca

niedziela22 marca

poniedziałek23 marca

środa25 marca

piątek27 marca

piątek3 kwietnia

niedziela19 kwietnia
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone