Zamknij
REKLAMA

Wernisaż wystawy malarstwa Mileny Romanowskiej "Grodzenie"

Wernisaż wystawy malarstwa Mileny Romanowskiej "Grodzenie"
  • czwartek  października, 18:00
  • 9.10.2020
  • CK Browar B., galeria "Suszarnia"
9 października 2020 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii “Suszarnia” na wernisaż wystawy malarstwa Mileny Romanowskiej “Grodzenie”.

Tematem obrazów jest pejzaż miejski. […] Artystka odrzuca jego konwencjonalne cechy, by tworzyć oryginalny, skrajnie indywidualny klimat, subiektywny wizerunek miejskiej architektury i przestrzeni, złożony z fragmentów, elementów budowli, obiektów najczęściej nie dających się jednoznacznie rozpoznawać i identyfikować z miejscem, gdzie się znajdują. Tworząc w opozycji do współczesnego fotorealizmu, wykorzystującego fotografię do malowania widoków zwiedzanych metropolii, artystka postrzega miasto i oddaje emocje z nim związane poprzez nastrój niepokoju i obcości człowieka uwikłanego w nicość materii zanurzonej w mrocznym czasie przemijania. – Maria Kępińska fragment wstępu do katalogu „Milena Romanowska Malarstwo”, galeria Politechnika, Łódź, 2017

Artystka prezentowała swoją twórczość na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Wstęp wolny, przypominamy o konieczności przyniesienia ze sobą wypełnionego oświadczenia i obowiązku zasłaniania ust i nosa. 

październik 2020


31.10 sobota
V kolejka rozgrywek WLKA

V kolejka rozgrywek WLKA

31 października 2020 

Czytaj więcej

listopad 2020


7.11 sobota
28 Bieg Popiełuszki

styczeń 2021


kwiecień 2021