Zamknij

PWSZ w dużym projekcie samorządu województwa

17:39, 05.07.2015 | N.CH
Skomentuj fot. depistphotos
REKLAMA

Przedsiębiorcy częściej mają korzystać z pomocy naukowców – takie jest założenie zawartego porozumienia władz województwa z uczelniami z regionu. Wśród nich znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Wspólnie na rzecz wspierania przedsiębiorczości akademickiej w regionie oprócz PWSZ będzie działać samorząd województwa, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,  oraz Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy i Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji.

- Działania związane z tworzeniem przyjaznego klimatu dla komercjalizacji badań naukowych, zajmują ważną pozycję w naszej Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2014-2020. Zależy nam, by przedsiębiorcy częściej niż dotychczas korzystali z wyników badań naukowców oraz by oni sami podejmowali inicjatywę zakładania działalności gospodarczej. Rozpoczęliśmy już tworzenie stabilnych instrumentów wsparcia takich działań - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt ma przyczynić się do pokonywania barier psychologicznych powstrzymujących przed podjęciem takiej działalności, a także stworzenie skutecznej i profesjonalnej oferty inkubacyjnej.

- Chodzi o stworzenie instrumentów doradczych, szkoleniowych i finansowych wspierających rozwój działań biznesowych w środowisku naukowym oraz ułatwienie dostępu i upowszechnianie informacji o takich formach wsparcia - mówi Krystyna Niemczyk, rzecznik PWSZ.

Listy intencyjne na rzecz wspierania przedsiębiorczości akademickiej w imieniu PWSZ podpisała kanclerz uczelni - Teresa Bieniek.

(N.CH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

amonamon

8 1

Trzeba odbudować polski przemysł i to jest rola państwa. Śmieszne jest to mydlenie oczu, że studenci PWSZ czy nawet UMK będą otwierać innowacyjne startupy, które będą dawać miejsca pracy. Kolejne wyrzucanie unijnych pieniędzy w błoto na pseudodoradztwo i inkubatory, a efekt w stosunku do nakładów będzie śladowy (vide włocławski inkubator innowacji i przedsiębiorczości hahaha). 18:51, 05.07.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ProfesorProfesor

5 0

Czy będzie przyzwolenie na odbudowę,bardzo wątpię.My dla unii to rynek zbytu i tylko to.Programy to mydlenie oczu i usypianie nastrojów.Jak widać łatwy lep dla tzw.szkółek jak sorbona przy 3-go Maja. 21:25, 05.07.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

5 1

Grecja już sadziła kopa pejsatym POżyczkodawcom POmocy unijnej , w kolejce do pejsatych oszustów stoją PORTUGALCZYCY HISZPANIE I WŁOSI .... oj POsypia się za pejsatymi listy gończe tak jak na ISLANDII !!! 22:01, 05.07.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%