Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów

Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów
  • sobota 1 października, 15:00
  • 1.07.2022
  • Browar B.
  • wstęp wolny
Impreza z ponad 40-letnią historią jest największym i najważniejszym wydarzeniem artystycznym dla seniorów w Polsce.

ARS jest wydarzeniem międzypokoleniowym o profilu artystycznym i metodycznym.

Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku artystycznego Seniorów i ludzi młodego pokolenia.

Najlepszy solista, duet, grupa lub zespół otrzymuje Grand Prix im. Tytusa Frelichowskiego, byłego kierownika Działu Artystycznego Wojewódzkiego Domu Kultury (obecnie KPCK), inicjatora działań na rzecz seniorów w naszym województwie i kraju.

„ARS” stwarza możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowanie tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych.

Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Włocławek oraz Centrum Kultury Browar B., które jest jednocześnie gospodarzem wydarzenia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Patronat naukowy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat medialny: Magazyn „Głos Seniora” z Krakowa oraz Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Nagrody finansowe w Przeglądzie ufundował prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program:

Piątek, 1 lipca 2022 (pierwszy dzień Przeglądu). Godz.15.00 - inauguracja Przeglądu. Godz. 15.15–18.40 - przesłuchania konkursowe. Godz. 19.00 -  spotkanie instruktorów zespołów z jury.

Uczestnicy:

Muzyka: Chór Klubu Seniora „Piast” z Włocławka, instruktor: Maria Madziarz, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Lawenda” z Kujawskiego Stowarzyszenia Seniorzy Razem we Włocławku, instruktor: Roman Kamiński, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Inwencja” z Soleckiego Centrum Kultury, instruktor: Tomasz Rudny, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos” z Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, instruktor: Ireneusz Górkiewicz, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Gminnego Klubu Seniora w Rojewie, instruktor: Janusz Kmieć, województwo: kujawsko-pomorskie

Folklor: Zespół Folklorystyczny „Senior Kujawy” z Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, instruktor: Krystyna Wróblewska, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Brzozowiacy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Wielkiej, instruktor: Dominika Kaczmarowska, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Pani Halina Jarembska z Włocławka, instruktor: Krystyna Wróblewska, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Feniks” z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, instruktor: Marta Haliniak, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Leśna Kraina” z Cierpic, instruktor: Przemysław Rynkowski, województwo: kujawsko-pomorskie

Folklor: Zespół Śpiewaczy „Jesienny Kwiat” z Szubińskiego Domu Kultury, instruktor: Rafał Świetniewski, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Żeński Chór Kameralny „Belcanto” z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, instruktor: Marta Haliniak, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Pani Maria Rogozińska z Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Łęgowianie” z Klubu Łęgwe Włocławku, instruktor: Grzegorz Malkowski, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Medic Retro” z Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku, instruktor: Piotr Sawicki, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Toruński Retro Band z Centrum Aktywności Lokalnej Willa z Pasją, instruktor: Józef Narożny, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Pani Jadwiga Skowrońska z Włocławka, województwo: kujawsko-pomorskie

Sobota, 2 lipca 2022 (drugi dzień Przeglądu). Godz. 9.00–13.00 oraz 14.00–16.30 - przesłuchania konkursowe. Godz. 17.00 - spotkanie instruktorów zespołów z jury. 

Uczestnicy: 

Teatr: Międzypokoleniowe Combo „Wszystko Będzie Dobrze” z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, instruktor: Anna Balsam, województwo: mazowieckie

Teatr: Zespół „Kumosie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Elżbieta Łągiewka, województwo: śląskie

Teatr: Kabaret AD HOC z Płocka, instruktor: Kazimierz Chlebowski, województwo: mazowieckie

Teatr: Kabaret PEND-DO-LINI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, województwo: zachodniopomorskie

Teatr: Pani Krystyna Wójcik z Klubu Seniora Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, województwo: lubelskie

Folklor: Zespół Śpiewaczo-Ludowy „Niezapominajki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, instruktor: Mirosław Łukasik, województwo: lubelskie

Folklor: Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Mieczysław Tkacz, województwo: śląskie

Folklor: Zespół Śpiewaczy „Mizerowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, instruktor: Halina Gryszko, województwo: śląskie

Folklor: Zespół „Wrzosy” z Monieckiego Ośrodka Kultury, instruktor: Eulalia Sebunia, województwo: podlaskie

Folklor: Zespół Śpiewaczy „Zdrowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, województwo: śląskie

Muzyka: Zespół Wokalny Ad Libitum z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instruktor: Gabriela Wiklak, województwo: łódzkie

Teatr: Teatr GOQ z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim, instruktor: Łukasz Molski, województwo: zachodniopomorskie

Taniec: Zespół Ladies Dance z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli, instruktor: Lubomiła Chmielewska-Szymczak, województwo: łódzkie

Muzyka: Pani Maria Znoińska z Goniądza, województwo: podlaskie

Muzyka: Chór „Astra” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, instruktor: Aksana Dziadul, województwo: podlaskie

Muzyka: Pan Mirosław Łukasik i Pan Henryk Wysocki, „DUETFOLK” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, województwo: lubelskie

Muzyka: Zespół Instrumentalno-Wokalny „Złota Rybka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim, instruktor: Jan Sokolnicki, województwo: zachodniopomorskie

przerwa

Muzyka: Zespół Wokalny „O Uśmiech Seniora” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, województwo: podlaskie

Muzyka: Pani Bożena Korżan, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów o. Lublin, województwo: lubelskie

Muzyka: Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Arion”, z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, dyrygent: Rafał Palutkiewicz, województwo: lubelskie

Muzyka: Pani Irena Janus z Kłomnic, instruktor: Mieczysław Tkacz, województwo: śląskie

Muzyka: Zespół Śpiewaczy „Podzamcze” z Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, instruktor: Elżbieta Stoczkowska, województwo: lubelskie

Muzyka: Chór „Belcanto” z Klubu „Jubilat” Spółdzielni Mieszkaniowej w Białymstoku, instruktor: Izabela Jagłowska, województwo: podlaskie

Muzyka: Kabaret AD HOC z Płocka, instruktor: Kazimierz Chlebowski, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Taneczny „Arabeska” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie, instruktor: Anna Mospinek, województwo: zachodniopomorskie

Taniec: Zespół Taneczny „Senioritki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Piotr Ozga, województwo: śląskie

Taniec: Grupa Taneczna „Jak nie my to kto” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Tańca Hawajska Hula „NANI KE OLA” z Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instruktor: Longina Gołuńska, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół Taneczny „Senioritki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Piotr Ozga, województwo: śląskie

Taniec: Zespół Taneczny „Arabeska” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie, instruktor: Anna Mospinek, województwo: zachodniopomorskie

Taniec: Grupa Taneczna „Jak nie my to kto” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie

Niedziela, 3 lipca 2022 (trzeci dzień Przeglądu). Godz. 9.00–13.20 - przesłuchania konkursowe. Godz. 13.30 - spotkanie instruktorów zespołów z jury. Godz. 16.00 - koncert galowy i ogłoszenie wyników. 

Uczestnicy:

Teatr: Kabaret „Szczęśliwa 60” z Warszawy, Grand Prix „ARS” 2018, województwo: mazowieckie

Teatr: Teatr Poezji Oda z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, instruktor: Stanisław Bisko, województwo: łódzkie

Taniec: Zespół Taneczny „Bajaderki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, instruktor: Jacek Stróżyk, województwo: zachodniopomorskie

Muzyka: Duet Marysia i Basia z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie

Muzyka: Zespół Instrumentalno-Wokalny „Ciągle Młodzi” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Ewa Gańko, województwo: mazowieckie

Muzyka: Zespół Wokalny „Jutrzenka” z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Retrowianki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, instruktor: Jolanta Wójcik-Oszmaniec, województwo: zachodniopomorskie

Muzyka: Chór „Sitanianie” z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość zs. w Wysokiem, instruktor: Irena Dużyńska, województwo: lubelskie

Muzyka: Zespół Wokalny Con Vigore z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół „Assaya” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, instruktor: Monika Wardecka, województwo: mazowieckie

Taniec: „Sare Roma” – taniec cygański, Zespół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, instruktor: Radosława Bogusławska, województwo: podlaskie

Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół „Assaya” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, instruktor: Monika Wardecka, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół Taneczny „Pasjonata” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku, instruktor: Krystyna Żak, województwo: lubuskie

Taniec: Teatr Tańca „Mim” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół Taneczny „Pasjonata”z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku, instruktor: Krystyna Żak, województwo: lubuskie

Taniec: Pani Jadwiga Kocik z Miejskiego Centrum Kultury w Skierniewicach, instruktor: Beata Niedzielska, województwo: łódzkie

październik 2022


13.08 sobota 20.11 niedziela
Wystawa: ''Nikifor z kolekcji Bogdana Jakubowskiego'

Wystawa: ''Nikifor z kolekcji Bogdana Jakubowskiego'

13 sierpnia 2022  - 20 listopada 2022

Czytaj więcej
3.09 sobota 1.10 sobota
Wystawy "Metafizyka przestrzeni"

Wystawy "Metafizyka przestrzeni"

3 września 2022  - 1 października 2022

Czytaj więcej
12.09 poniedziałek 2.10 niedziela
WŁOwimy Talenty - Casting online

WŁOwimy Talenty - Casting online

12 września 2022  - 2 października 2022

Czytaj więcej
21.09 środa 9.10 niedziela
Puchary Anwilu Włocławek w muzeum

Puchary Anwilu Włocławek w muzeum

21 września 2022  - 9 października 2022

Czytaj więcej
1.10 sobota
Weekend Seniora z Kulturą - Klub Zazamcze
1.10 sobota
Muzyczne Śródmieście

Muzyczne Śródmieście

1 października 2022 

Czytaj więcej
1.10 sobota
Spektakl "I nam wolno śpiewać też"
1.10 sobota
Lider Włocławek - Pomorzanin Toruń
1.10 sobota
Noc Bibliotek w MBP

Noc Bibliotek w MBP

1 października 2022 

Czytaj więcej